Genel Yardım Talepleriniz Hakkında

Dayanışma ve yardımlaşma kurumu.
izzyyy

Genel Yardım Talepleriniz Hakkında

Cmt Ağu 21, 2021 3:54 pm

Öncelikle şunu belirtmeliyim; yeni başlayanlara yardımcı olmak için bu başlığı açtım. Forumu çok aktif takip etmesem de buraya yazabilirsiniz ama anlık iletişim ve sorunuza/ihtiyacınıza cevap verebilmem için discord'dan ulaşırsanız çok daha iyi olur. Yeni başlarken ihtiyacınız olabilecek LRC, Speelbook ya da hayvan tameleme gibi konularda bana yazarsanız yardımcı olmaya çalışacağım vaktim oldukça. Sunucu güzel fakat insan yok en azından benimde bir katkım olsun topluluğun gelişmesi için diye düşündüm ve sizleri bilgilendirmek istedim. Discord'dan yazmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

https://discord.gg/86H6CBdNzq
En son izzyyy tarafından Pzr Eyl 05, 2021 2:09 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
Arwen Mowatx

Re: Genel Yardım Talepleriniz Hakkında

Sal Ağu 24, 2021 3:58 pm

Bunu senin değil, ilgilisinin yazması lazımdı !!! giden gitti artık
Kullanıcı avatarı
Zeus
Site Admin

Pzt Ağu 30, 2021 7:11 pm

Merhaba Izzyyy,

Desteklerin ve yardımların için çok teşekkür ederim, sunucu güzel, insanlar ciddi anlamda kayıt da oluyor ancak bir kaç kişi dışında kalıcı olmuyorlar. Belki de kayıt olanların hepsine bir anket yapıp neden gittiklerini öğrenmemiz iyi olacak.

Discord'un yararından çok zararını gördüğüm için kapattım, forum benim açımdan daha yönetilebilir. Ancak discord üzerinden isteyenlerin sana ulaşması için verdiğin link sanırım çalışmıyor, ya da ben beceremedim. Bir kontrol etmekte fayda var.

Tekrar desteklerin için çok teşekkür ederim.
Zeus
izzyyy

Pzr Eyl 05, 2021 2:09 pm

Zeus yazdı:
Pzt Ağu 30, 2021 7:11 pm
Merhaba Izzyyy,

Desteklerin ve yardımların için çok teşekkür ederim, sunucu güzel, insanlar ciddi anlamda kayıt da oluyor ancak bir kaç kişi dışında kalıcı olmuyorlar. Belki de kayıt olanların hepsine bir anket yapıp neden gittiklerini öğrenmemiz iyi olacak.

Discord'un yararından çok zararını gördüğüm için kapattım, forum benim açımdan daha yönetilebilir. Ancak discord üzerinden isteyenlerin sana ulaşması için verdiğin link sanırım çalışmıyor, ya da ben beceremedim. Bir kontrol etmekte fayda var.

Tekrar desteklerin için çok teşekkür ederim.
Zeus
Bilgi için teşekkürler ilk mesajı güncelleyip kullanıcı etiketimide ekledim, bu mesajda da belirteyim, kullanıcı etiketim izzy#4544 ile ekleyebilirsiniz beni.
Foreverever

Pzr Eyl 19, 2021 9:12 pm

Yukardaki insanlar niye bırakıyor sorusuna ithafen şöyle cevap vereyim; 2 gün önce başladım oyuna bard karakterle yıllarca uo oynamış biri olarak söylüyorum; Dragon tamelemenin bu kadar zor olması hiç mantıklı değil. Yıl olmuş 2021 zaten adam olmayan serverde 10 tane charla gidip dragon alamam. yarım saat kadar uğraştıktan sonra alt f4 çektim. Bu olayı şey gibi görüyorum. Zamana ayak uyduramayan ve büyümeyen şirketler sonraki kuşağa kalamayıp kapanıyor, kurumsallar yollarına devam ediyor :) Eski nephtia da arkadaş grubumuz vardı haliyle bu kadar zorlanmıyorduk ama şimdi nostalji amacıyla girdiğim server'a hüzünle veda ediyorum. Kalın sağlıcakla.. -Madonna Exus was here..
Kullanıcı avatarı
Zeus
Site Admin

Pzt Eyl 20, 2021 12:07 pm

Foreverever yazdı:
Pzr Eyl 19, 2021 9:12 pm
Yukardaki insanlar niye bırakıyor sorusuna ithafen şöyle cevap vereyim; 2 gün önce başladım oyuna bard karakterle yıllarca uo oynamış biri olarak söylüyorum; Dragon tamelemenin bu kadar zor olması hiç mantıklı değil.
Öncelikle merhaba,

Yazdıklarımı okumadan önce aşağıdaki linki incelemenizi rica ederim.
https://uo.stratics.com/content/skills/ ... ort=Taming
Even with 100% Ability, there is only a 1 in 20 chance of successfully taming a high difficulty pet. ("You seem to anger the Beast")

Dragon tamelemek ile ilgili özellikle bir zorlaştırma yapmadık. Ultimanın doğasında olan özelliği diğer sunucularda kapatıyorlar ya da kolaylaştırıyorlar diye burası zor demek emeklerimize biraz haksızlık değil mi? Ayrıca bir Dragon tamelendikten ve bonded olduktan sonra uzun yıllar boyunca sizlerle olacak. Böyle bir dostluk için biraz uğraşmak gerekmez mi?

Yukardaki linkte ve açıklamada da göreceğiniz üzere Dragon ve benzeri güçteki yaratıkların tamelenmesi sırasında %95 oranında yaratık sinirlenir ve size saldırır, bu OSİ standartıdır.

Bu zorluğu aşmak için genelde 2 Drake tamelenir ve Honor kasılır. (Nephtia haklının bulduğu alternatif çözümler de mevcut, Valor Moongate'de tamelemek gibi.)

Buraya kadar ki kısmı sanırım neden zor tamelendiği ile ilgili açıklayıcı olmuştur.

10 yıl boyunca bu özelliği kapatılmamış bir sunucuya denk gelmemiş olmanız gerçekten üzücü, bu konuya çok girmek istemesem de malesef durum Türkiye'deki sunucu kalitesini gözler önüne seriyor. Türkiye'de malesef sunucular uzun soluklu tasarlanmıyor. Dikkat ederseniz tasarlanmıyor diyorum, kasıtlı yapılıyor. Gerekçesi de sponsorluk ve benzeri el altından dönen oyunlarla gelir elde etmek. Yani sunucuların bir süre sonra kapanması ya da resetlenmesi gerekli ki tekrar tekrar para toplama şansı devam etsin.

Kaliteli bir sunucu ve oyuncu kitlesi oluşturma gayreti içerisindeyiz, sizi kaybetmek üzücü.

Zeus.

“Yardım” sayfasına dön